Значення має не те, що ми їмо, а коли це робимо. Пізній сніданок і рання вечеря допоможуть нам зберегти фігуру стрункою.

У справі боротьби із зайвою вагою велике значення має не тільки кількість поглинених калорій, але і час прийому їжі. Якщо поєднувати пізній сніданок з раннім вечерею, то це допоможе зменшити рівень жиру в організмі і навіть їсти менше, як показало дослідження вчених з Університету Суррея. Вони попросили учасників експерименту снідати не раніше 10:00 ранку, а за стіл для отримання вечері сідати приблизно в 18:00 вечора. Виявилося, що ці люди втратили в два рази більше жиру в тілі, порівняно з тими, хто харчувався за звичним для них графіком.

Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок

Яким же чином це стало можливо? По-перше, люди їли менше жиру та цукру і вживали менше алкоголю завдяки тому, що часове вікно прийому їжі скоротилося до 8,5 годин в день. По-друге, їм заборонили вживати різного роду закуски після вечері, з-за чого організм перебував у стані голоду трохи більшу кількість часу. За 10 тижнів учасники експерименту, які віддавали перевагу пізньому сніданку і ранній вечері, втратили, в середньому, 2% жиру в тілі.

Але навіть це було не головною причиною схуднення. Дослідження показало, що учасники експерименту позбулися великих обсягів ваги не просто за рахунок зміни часу прийому їжі. Скорочення жиру було пов’язано з тим, що їх організм починав більш активно спалювати резерви енергії. Тобто за рахунок збільшення періоду голодування з 18:00 вечора до 10:00 ранку в організмі цих людей спалювалося більше запасів жиру під шкірою.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

Джерело: МедікФорум