Багато хто впевнені, що ватні палички призначені для чищення вух. Але вчені з Американської академії отоларингології кажуть, що вони нічого не очищають, а тільки шкодять.

Вушна сірка – це не бруд, а необхідність

Вона виробляється для того, щоб захистити вуха від бруду і сторонніх тіл. Сірка сама поступово просувається по слуховому проходу і виходить назовні. А разом з нею – все непотрібне, що туди потрапило.

Що відбувається, коли ми чистимо вуха ватяними паличками?

Вушні палички

А ось що:

  • Частина сірки йде вглиб вуха, барабанної перетинки. Кожен раз, коли ми штовхаємо її ватною паличкою, вона ущільнюється і в підсумку перетворюється в сірчану пробку.
  • Постійне втручання змушує сірчані залози виробляти ще більше сірки.
  • Вухо позбавляється захисного шару і стає вразливим для інфекцій.
  • Якщо дуже постаратися, можна пошкодити барабанну перетинку. Особливо якщо використовувати ватяні палички, а сторонні предмети. Наприклад, сірники з намотаною ваткою. Отоларингологи кажуть, що це найпоширеніша травма, з якою до них звертаються.
  • Формується залежність. Так-так, від ватних паличок. У 1990 році The Washington Post навіть порівнював їх з сигаретами. Чистка вух приносить задоволення, як моральне, так і фізичне. З одного боку, виникає відчуття чистоти, з іншого – подразнення шкіри. Вуха починають свербіти, і доводиться знову залазити в них паличками.
  • Коли ми викидаємо палички, забруднюється світовий океан. Тому в деяких країнах їх навіть збираються заборонити.
Читайте також:  Секрети довголіття: людям старше 85 років радять гуляти не менше 10 хвилин на день
Як правильно чистити вуха?

Мити

Слуховий прохід очищається сам собою, йому наша допомога не потрібна. Досить мити вушну раковину і область навколо слухового проходу. Якщо сірки накопичилося занадто багато, можна злегка почистити її на поверхні. Для цього є спеціальні ватні палички з обмежувачем з вати. Краще займатися цим після теплого душу, коли сірка стає м’якшою.

Якщо сірка постійно виробляється у надто великих кількостях, зверніться до отоларинголога (ЛОР). Таке порушення може призвести до отиту та інших хвороб.

А навіщо ж тоді потрібні ватні палички?

Виробники ватних паличок пропонують їх використовувати для макіяжу, видалення зайвого лаку під час манікюру і навіть чищення клавіатури. Деякі компанії почали друкувати попередження про те, що їх заборонено застосовувати для гігієни вух.

Читайте також:  Названо симптоми передчасного старіння