Нирки відіграють важливу роль у фільтрації та виведенні токсинів з організму, а також у контролі рівня артеріального тиску та здоров’я еритроцитів. Фахівці з’ясували, які продукти негативно впливають на цей важливий орган.

Червоне м’ясо

Щоб не нашкодити ниркам, слід їсти не більше трьох порцій червоного м’яса в тиждень. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Американського товариства нефрології, високе споживання червоного м’яса пов’язане з розвитком термінальної стадії ниркової недостатності (ТПН).

Перероблена свинина

Щоб зберегти здоров’я нирок, фахівці рекомендують виключити зі свого раціону продукти з переробленої свинини. Згідно з метааналізом 23 досліджень, споживання салямі, шинки, бекону та ковбас збільшує ризики розвитку нирково-клітинної карциноми, однієї з форм раку нирок.

Читайте також:  "Є лише кілька годин": лікарі назвали 2 несподівані ознаки інсульту

Шпинат

Якщо проблем з нирками немає, що шпинат можна спокійно включати раціон. Однак людям з будь-якими захворюваннями нирок слід обмежити його вживання, що довело дослідження. З’ясувалося, що часте споживання оксалатів, що містяться в шпинаті, на 20% збільшує ризик утворення каменів у нирках серед чоловіків і літніх жінок.

Картопля

Людям, у яких є проблеми з нирками, потрібно з обережністю їсти картоплю, так як в ньому міститься багато калію. Вчені з’ясували, що пацієнти з пізньою стадією хронічного захворювання нирок, у яких в сироватці крові було багато калію, мали більше шансів померти, ніж люди з більш низьким рівнем калію.

Читайте також:  Вживати довгий час тільки корисну їжу небезпечно

Чіпси

Солоні продукти, такі як чіпси, шкідливі для нирок. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Kidney and Blood pressure Research. Було виявлено, що у тих, хто споживав велику кількість солі, на 29% частіше розвивалося порушення функції нирок.

Газована вода

Згідно з дослідженням, регулярне вживання солодких газованих напоїв завдає шкоди ниркам. Фахівці з’ясували, що у тих, хто вживав більше чотирьох газованих напоїв щотижня, ймовірність розвитку хронічної ниркової недостатності була значно вище.