У цього горіха багато корисних переваг, адже він відноситься до розряду здорових білків, які зміцнюють серце. І тепер встановлено, що мигдаль позитивно впливає на процеси обміну речовин.

З кожним роком кількість діабетиків на нашій планеті все більше збільшується, що пов’язано з поширенням західної дієти, ожирінням і низькою фізичною активністю. Тим важливіше визначити продукти харчування, які забезпечують деяку користь для метаболічного здоров’я, позитивно впливають на обмін речовин, а також рівень інсуліну.

Одним з таких продуктів може стати горіх мигдаль, як показало дослідження, результати якого публікує журнал Frontiers in Nutrition.

275 молодих людей у віці від 16 до 25 років з Мумбаї були розділені на дві групи. Учасники першої щодня отримували 56 г сирого мигдалю, що відповідає близько 5 горіхам, а в контрольній групі вживали закуски з різних видів борошна і спецій.

Читайте також:  Захищає від хвороб серця: чому корисно їсти інжир

Перекушували ці люди двічі на день, але в усьому іншому підтримували звичний спосіб життя і звичайну дієту, а також режим фізичних вправ. Відзначимо, що у кожного з учасників експерименту вже були метаболічні маркери, які вказували на преддіабет.

Дослідження проводилося протягом трьох місяців. Виявилося, що саме в групі на мигдалі відзначається значне зниження показників глікозильованого гемоглобіну, який говорить про здатність контролювати рівень цукру в крові.

Також у них скоротився рівень “поганого” холестерину і виріс показник «хорошого», нарешті в цій групі знизилися і позначки запального маркера Il-6.