Захистіть свій зір цими поживними (і смачними) продуктами.

Чорниця

Ці фіолетові ягоди багаті антоціанами, потужними антиоксидантами, які зміцнюють структуру колагену в сітківці і забезпечують додатковий захист зору, відзначає Джоанна Седдон, доктор медицини, експерт з дегенерації макули і співавтор книги «Правильно харчуйтеся для вашого зору».

Шоколад

Флавоноїди, що містяться в темному шоколаді, можуть допомогти поліпшити зір у людей з глаукомою, а також знизити ризик дегенерації макули. Але вживайте в помірних кількостях, інакше у вас з’являться інші проблеми зі здоров’ям.

Яйця

Яєчні жовтки містять ті ж потужні захисні антиоксиданти, лютеїн і зеаксантин, які споживають від двох до чотирьох яєць на тиждень, мають значно менший ризик розвитку пізньої стадії вікової дегенерації жовтої плями, ніж ті, хто споживає одне яйце або менше на тиждень протягом 15 років. Яєчні жовтки також є багатим джерелом вітаміну D, який також може допомогти захистити від макулярної дегенерації.

Читайте також:  Лікарка пояснила, чому COVID-19 може протікати у всіх по-різному

Морква

Жоден список продуктів, що рятують зір, не буде повним без моркви. Вона є багатим джерелом бета-каротину, антиоксидантного каротиноїду, який ваше тіло перетворює на вітамін А, необхідний для гарного зору. Вітамін А допомагає у виробництві як паличкових, так і колбочок в очах, які допомагають вам бачити в умовах низької освітленості і розрізняти кольори.

Мигдаль

Мигдаль – відмінне джерело вітаміну Е, антиоксиданту, який захищає очі від пошкодження вільними радикалами. Дослідження також показали, що люди, які споживають відносно багато вітаміну Е з їжею, мають на 20 відсотків менший ризик розвитку вікової дегенерації жовтої плями.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News