Як з’ясувалося в ході одного дослідження, у людей, які не сплять навіть одну ніч, відбуваються зміни в структурі мозку. Хоча все це можна виправити.

З проблемами зі сном стикаються багато хто. Через брак сну ми відчуваємо себе втомленими та виснаженими. До того ж наукові дослідження показують, що безсонні ночі призводять до змін у структурі мозку людини, пише Daily Express.

У дослідженні, результати якого були опубліковані в Journal of Neuroscience, йдеться, що через недосипання мозок може старіти швидше. Доведено, що лише одна безсонна ніч сприяє старінню мозку в деяких людей терміном до двох років.

У ході проведеного дослідження фахівці проаналізували результати МРТ 134 здорових людей. Їх вік становив від 19 до 39 років. При цьому їх усіх помістили в різні умови сну: повна відмова від сну на добу, три години сну за ніч і п’ять годин сну за п’ять ночей. Крім цього, була контрольна група, учасники якої спали за добу по вісім годин.

Виявилося, що у людей, які повністю були позбавлені сну протягом доби, мозок постарів на один-два роки. Але ці зміни можна все-таки звернути назад за допомогою відновлювального сну. В інших групах вік мозку учасників суттєво не змінився.