Запалення може бути небезпечним, якщо воно є хронічним. У цьому випадку тканини та суглоби можуть почати руйнуватися, а шкіра старітиме швидше. Допомогти може зміна навичок харчування.

У дослідженні, опублікованому в Nature Medicine, зазначається, що місяці та роки хронічного запалення можуть призвести до розвитку хвороб серця, раку, діабету другого типу, захворювання нирок, аутоімунних хвороб, неалкогольної жирової хвороби печінки. Всі ці стани пов’язані зі старінням. І ось які помилки у харчуванні лише прискорюють цей процес, пише Eat This, Not That.

Не одержувати достатньо омега-3. Є три різновиди омега-3: DHA (міститься в рибі), EPA (теж можна знайти в рибі), ALA (можна знайти в рослинних продуктах: насіння чіа, волоських горіхів, лляного насіння). Сильніше впливає організм при цьому, як показують дослідження, омега-3 жирні кислоти DHA.

Їсти мало фруктів та овочів. У цих продуктах містяться вітаміни, мінерали, антиоксиданти, які необхідні підтримки здоров’я та сили імунітету. Це особливо важливо стає з віком.

Вживати їжу з кінцевими продуктами глікування. Наприклад, картоплю фрі, варене червоне м’ясо, білий хліб. Якщо ви станете занадто багато їсти таких продуктів, то у вас можуть пошкодитися клітини та розвинутись запалення. Також ви швидше почнете старіти, у вас підвищиться ризик виникнення резистентності до інсуліну та діабету другого типу. На шкірі з’являться прищі, зморшки, набряки.

Їсти перероблену хвору їжу. У наукових працях йдеться про те, що подібні продукти порушують баланс між здоровими та нездоровими мікробами в кишечнику. Це може призвести до хронічного запалення. З останнім же пов’язані старече недоумство, хвороби серця, цукровий діабет.

Не вживати достатньо клітковини. В ідеалі на день потрібно отримувати 25-38 г клітковини. Вона міститься в цільнозернових продуктах, овочах, фруктах, насінні, горіхах, сочевиці, квасолі, бобових.

Занадто багато та часто пити алкоголь. При вживанні спиртного запалення в організмі може посилитись. В одному дослідженні, опублікованому в журналі Alcohol Research, зазначається, що хронічне вживання алкоголю пов’язане із запаленням кишківника, негативною зміною мікробіома кишківника.

Їсти багато продуктів, які містять глютен. Глютен входить до складу пшениці та інших злаків. Дослідження 2022 року, результати якого опубліковані в Nutrition Reviews, показало, що безглютеновий раціон може полегшити симптоми, пов’язані з аутоімунними захворюваннями, у 64,7% людей.