Поява каміння в нирках часто буває пов’язана з раціоном, в якому багато солі і мало води, причому чоловіки бувають схильні до цього порушення набагато частіше за жінок.

Камені в нирках – це невеликі тверді мінеральні відкладення, які можуть з’явитися практично у будь-якої людини (чоловіки, щоправда, схильні до їх утворення). Про основні симптоми, що вказують на наявність каменів у нирках, розповів лікар, хірург Євген Ширяєв.

Біль у спині, животі чи боці. Цей симптом виникає, коли сечовід (трубка, через яку сеча проходить з нирки в сечовий міхур) блокується каменем. У такому разі може відчуватися сильний біль навколо нирок, також біль може іррадіювати у нижню частину живота чи стегна. Якщо біль стає настільки сильним, що ви не можете всидіти на місці або знайти зручне положення, попросіть когось доставити вас до лікаря.

Читайте також:  Пітливість може виникати як симптом небезпечних захворювань

Печіння при сечовипусканні. Даний ознака говорить про те, що камінь ось-ось вийде з сечоводу і потрапить до сечового міхура. У той же час викликати печіння при сечовипусканні можуть ІМП (інфекції сечовивідних шляхів) та інші інфекції, тому слід поговорити з лікарем, щоб з’ясувати причину проблеми.

Кров у сечі. Слизова оболонка нирок та сечового міхура чутлива, і якщо камінь дряпає тканину або дратує її, кров може проникнути у сечу.

Виділення сечі невеликими порціями. Якщо ви відчуваєте, що потрібно постійно мочитися, але за раз виділяється тільки невелика кількість сечі, можливо, камінь у нирках проходить через сечовод. Коли це відбувається, камінь дратує сечовий міхур, викликаючи хибне почуття, що потрібно багато і часто мочитися.

Читайте також:  Експертом названі продукти, які уповільнюють старіння

Нудота. Дана ознака може говорити, що сечовід частково або повністю заблокований каменем із нирки. До травного тракту і бруньок ведуть загальні нерви, тому закупорка нирковим каменем може викликати нудоту як при отруєнні.

Погано пахнуча сеча. Камені у нирках є побічним продуктом накопичення хімічних речовин у сечі, вони можуть надавати їй особливо неприємного запаху.

Лихоманка. Як такий стан лихоманки з ознобом не є ознакою каміння у нирках, але якщо воно виникає поряд з іншими можливими симптомами каміння у нирках, це вимагає виклику швидкої допомоги.