Дослідники виявили можливий зв’язок між частотою інсультів та забруднювачами, що виділяються у повітря з труб нафтопереробних заводів. Робота проводилася вченими з Університету Іллінойсу до Чикаго.

Нове дослідження показало, що вплив забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферу нафтопереробними заводами, може підвищити поширеність інсульту.

Воно проводилося серед мешканців південних районів США. Життя поруч із об’єктами нафтовидобутку та нафтопереробними заводами збільшує ризик інсульту серед дорослих на 5,6%. Такими є результати вивчення цього явища в 7 американських штатах.

Процес очищення нафти – це ціла галузь на півдні країни, і під час очищення в повітря потрапляє безліч шкідливих часток, які дослідники і раніше пов’язували з інсультами. Але тепер вчені прагнули встановити прямий зв’язок між нафтопереробкою та розвитком інсультів. Географічна концентрація таких підприємств є маловивченою, але можлива причина.

На заводах, де переробляють нафту, у повітря викидається безліч забруднювачів, здатних впливати на якість навколишнього повітря, землі та води. У цьому результати різнилися залежно від штатів. Наприклад, нафтопереробні підприємства Міссісіпі збільшували ризик інсульту на 11,7%. А ось у Техасі цей показник сягав 25,3%. Але в деяких штатах – лише 0,4%.