Активна розумова діяльність робить людей схильними до вживання калорійної їжі, встановили канадські вчені з Університету Лаваля.

Якщо інтелект людини вимагає багато енергії, то швидше за все її джерелами виявляться калорійні солодкі продукти, заявили наукові фахівці після проведеного ними експерименту. Тому розумники нерідко відрізняються повнотою.

Під час експерименту учасники з числа студентів були поділені на групи залежно від виду діяльності: в одній люди відпочивали, в іншій читали, в третій проходили тести на пам’ять та увагу. Через 45 хвилин добровольців покликали на ланч.

Вчені встановили: учасники груп, в яких вимагалося застосування розумових здібностей, з’їдали більше калорій. Так, з «групи читання» добровольці з’їдали закусок на 203 калорії більше, а з «групи тестових завдань» – на 253 калорії більше порівняно з «групою відпочинку».

Дослідники повідомили, що потреба головного мозку в глюкозі під час інтелектуальної роботи значно зростає. Організм володіє її запасами, але їх використання призначене для випадків, загрозливих для життя, – у звичайних обставинах мозок змусить людину отримати глюкозу з їжі, якщо така можливість є. Активний розумовий процес може стати фактором споживання зайвих калорій і, відповідно, підвищеного ризику зайвої ваги.

Джерело: МедікФорум