Вчені з Університету Отаго (Нова Зеландія) здійснили дослідження, згідно з даними якого одним з найбільш небезпечних для здоров’я людей продуктом харчування є цукор. «Цукор здатний провокувати зростання серцево-судинних захворювань, незалежно від того, якою масою тіла володіє людина», – такий вердикт фахівців.

На користь думки новозеландських вчених говорять результати масштабного аналізу ряду наукових досліджень, присвячених проблемі вживання цукру і проводилися в період з 1965 по 2013 рік. Фахівці порівнювали різні типи харчування з однаковою калорійністю, але з різним вмістом натуральних вуглеводів і рафінованого цукру. При цьому експертів цікавило, як співвідносяться з вживанням цих продуктів показники артеріального тиску і ліпідів в крові людей.

В результаті фахівці отримали дані, аналогічні тим, що були отримані в 37 аналізованих ними дослідженнях, які свідчили про зв’язок між регулярним вживанням цукру і підвищенням рівня «поганого» холестерину в крові, а також в 12 дослідженнях, які говорять про кореляцію між поїданням цукру і зростанням кров’яного тиску.

«Рекомендації ВООЗ щодо зменшення вживання цукру є абсолютно виправданою і необхідною мірою», – заявили в результаті автори дослідження.

Джерело: МедікФорум