Вчені констатують, що зелені листові овочі особливо ефективні задля збереження активних, властивих молодості, функцій мозку, і навіть хороші зниження ризику деменції.

Здоровий раціон, що включає певні овочі, сприяє збереженню неврологічного здоров’я та мозкової активності з віком. Про це в інтерв’ю газеті Express розповіла лікар Дебора Лі. Фахівець наголосила: зелені листові овочі є найбільш корисними для продовження молодості мозку. Вживання щонайменше однієї порції цих овочів на день значно уповільнює процес погіршення когнітивних функцій, що відбувається з віком.

«Включіть до раціону шпинат і капусту – ці овочі, багаті на вітаміни та антиоксиданти, можуть зберегти ваш мозок у стані, відповідному віку на 11 років молодше», – повідомила доктор Лі.

Дослідницькі дані, опубліковані журналом Neurology, підтверджують позитивний вплив листових зелених овочів на зниження швидкості розумових процесів. Вченими було проаналізовано відомості про 960 добровольців віком від 58 до 99 років. Фахівці встановили: у тих, хто їв найбільше листової зелені, спостерігався значно нижчий рівень погіршення когнітивних функцій. Зокрема, йшлося про такі овочі як шпинат, капуста, листові салати, калі.

Дослідники постулювали: листові зелені овочі багаті фолієвою кислотою, B-каротином, філлохіноном та каротиноїдами (наприклад, лютеїном). За словами вчених, вживання каротиноїдів пов’язане з менш серйозними змінами в перивентрикулярній білій речовині головного мозку, саме лютеїн перешкоджає запаленню нервової системи. Таким чином, завдяки цим речовинам не тільки покращується функціонування мозку, а й скорочується ймовірність розвитку дегенеративних станів.