Якщо ви зумієте в собі виховати ці звички , то будете менше хворіти і довше жити. Секрет довголіття в «здорових» генах і способі життя.

Як прожити довго? Над цим запитанням « зламала голову» не одна сотня вчених мужів , починаючи з епохи античності і до наших днів. Не можна сказати , що наука і медицина не домоглися в цьому плані ніяких успіхів , однак проблема до цих пір оповита безліччю таємниць і невідомих досі закономірностей .

Проте , зібраний на сьогоднішній день досвід , а також дані численних досліджень все ж дозволяють нам говорити про деякі явища , правила , звички , які дозволяють людині прожити довше. От саме про звички , які формують міцний і здоровий організм , ми і поговоримо в цій статті. Які звички слід розвивати і виховати в собі і своїх дітях , щоб прожити до глибокої старості , мало хворіти і бути життєрадісними ?

Спокій і почуття гумору

Як відомо , всі хвороби від нервів. Коли запитуєш у довгожителя про секрети його здоров’я , перше, що він говорить : «Я рідко нервую ». Якщо вам від природи дано спокій , намагайтеся берегти в собі цю якість . Ну , а люди , в житті яких часто бувають стреси , повинні вчитися уникати хвилювань і переживань.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

При виникненні проблем важливо завжди бути зібраним і ставиться до цього з часткою гумору. Повірте , це допомагає знайти вихід навіть із самих складних ситуацій.

Не подобається ? Не роби !

Якщо вам не подобається ваша робота , не залишайте все на самоплив. Шукайте себе , розвивайте в собі таланти і підбирайте для себе інші варіанти. Якщо божевільний ритм вашого життя заважає вам розібратися в собі , то візьміть відпустку , поїдьте за місто або в іншу країну , і гарненько подумайте над тим , що вам дійсно приносить задоволення. Відзначено , вчені , письменники , люди мистецтва живуть довше за інших. У першу чергу це пов’язано з тим , що їм дуже подобається своя робота. Вночі вони засипають з думками про те , що завтра знову приступлять до роботи , а під час відпустки вони не можуть порахувати днів до її закінчення.

Будьте помірні в їжі

Дослідження на тваринах показують , що зменшення калорійності добового раціону приблизно на 30 % призводить до істотного збільшення тривалості життя. Однозначного тлумачення цей феномен поки не отримав , але факт залишається фактом. Чи можна те ж саме говорити у відношенні людей поки невідомо , оскільки таке дослідження, проведене на людях має тривати десятки років. У той же час є чимало прикладів того , як люди , що харчуються виключно скромно , живуть довше за інших. У таких людей немає зайвої ваги , а шлунково -кишковий тракт працює без навантажень .

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

У їжі віддавайте перевагу овочам і фруктам , а також морській рибі і морепродуктам , в яких міститься велика кількість поліненасичених жирних кислот , що поліпшують роботу мозку і серцево-судинної системи.

Ходіть на здоров’я

Тривалі піші прогулянки – це , мабуть, одне з найбільш корисних видів фізичних навантажень. Природою не передбачено , щоб людина виснажувала себе в спортивних залах і бігала марафонські дистанції. Робота на межі ніколи не сприймається нашим організмом на ура. Ось тому професійні спортсмени нерідко скаржаться на цілий букет захворювань опорно-рухового апарату та інших органів і систем. А ось прогулянки – це те , що дозволить вам постійно тримати в тонусі серцево-судинну систему і кістково – м’язовий апарат . Якщо ви мало рухаєтеся , почніть з малого. Для старту будуть достатні 15-20 хвилинні вечірні прогулянки в середньому темпі. З кожним тижнем ви можете збільшувати час .

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Менше солодкого

Ласунам , звичайно , буде важко, але боротися зі своєю пристрастю потрібно . Насправді від солодощів може розвинутися залежність , з якою не так-то складно впоратися. Спробуйте для початку замінити тістечка , шоколад і морозиво сухофруктами , йогуртами та іншими менш калорійними продуктами. Якщо вже зовсім не під силу , то дозволяйте собі іноді з’їсти печиво , морозиво або шматочок пирога , і з’їдайте при цьому якомога менше солодощів.

Надмірне вживання солодощів призводить до появи жирових відкладень , уповільнення метаболічних процесів і , як наслідок, розвитку пов’язаних з цим захворювань , таких як цукровий діабет , атеросклероз , гіпертонія та інші.

Пийте воду

Ні, це не заклик пити воду в енній кількості літрів. Пити воду ви повинні в залежності від ваших параметрів і способу життя. Однак намагайтеся втамовувати спрагу тільки водою. Ніякі інші напої , у тому числі і фруктові соки , не замінять вам воду.