Бактерії разом зі стресом в клітинах можуть викликати пухлини в товстій кишці, причому навіть без прояву запалень. Це було виявлено німецькими вченими з Мюнхенського технічного університету, які спростували існуюче досі твердження про те, що саме хронічне запалення призводить до виникнення смертоносного захворювання кишечника.

«Утворення пухлин залежить від поєднання двох чинників – клітинного стресу і активності мікрофлори кишечника, в той час як хронічні запальні процеси приводять до виникнення раку», – наводиться думка дослідників в MedicalXpress.

Фахівці експериментували з мишами і встановили, що ризик виникнення злоякісних пухлин у товстій кишці пов’язаний з підвищеною активністю активованого фактора транскрипції ATF6, це підтвердилося під час випробувань з мікрофлорою гризунів, так і при аналізі даних 541 пацієнта.

Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок

Як виявилося, при надмірній активності ATF6 ознаки раку кишечника починають проявлятися при біохімічному аналізі і без наявності запалень, хоча саме запальний процес завжди оцінювався як вирішальний чинник розвитку пухлинних процесів. Вчені стверджують, що підвищене вироблення даного білка може служити маркером раку товстої кишки, оскільки на тлі такого надвиробництва відбувається клітинний стрес, сприяє новоутворень.

Джерело: МедікФорум