Вчені з Університету Дюка в США встановили: лягати спати і вставати потрібно в один і той же час, нехтування цим правилом може згубно позначитися на здоров’ї людини. Недотримання гігієни сну і засинання сприяє розвитку ожиріння і діабету 2 типу, а також погано впливає на серце.

Американські фахівці проаналізували стан здоров’я і різні особливості образу життя двох тисяч пацієнтів старше 50 років. У результаті вчені змогли переконатися в тому, як важлива для підтримки хорошого здоров’я регулярність сну. Дослідники наполегливо радять не вважати дрібницею фактор засинання в один і той же час.

Як показав аналіз, у людей, які не мають звичку дисципліновано засинати в один час, спостерігалися збільшені показники вмісту цукру в крові, артеріального тиску і схильності до стресу. Крім того, серед них були поширені підвищена денна сонливість і занепад тонусу, депресія.

Читайте також:  Ці 5 продуктів стимулюють травлення

“Навіть незначні коливання в часі укладання і пробудження збільшують кардіометаболічний ризик”, – зазначили автори проекту.

За їх словами, нерегулярність сну засинання, збільшує ймовірність розвитку у людини серцевого нападу або інсульту протягом 10 років. Інші дослідження, в свою чергу, свідчать, що поганий сон уповільнює метаболічні функції організму, приводячи до збільшення ваги.