Поява цих симптомів повинна стати приводом для негайного звернення до кардіолога.

Мало кому відомо, що ранні зморшки на лобі можуть бути сигналом про серцево-судинні захворювання. Між тим, це саме так: за статистикою, люди з такими зморшками на лобі вмирають з-за наслідків тромбоемболії в 10 разів частіше тих, у кого їх немає. Справа в тому, що зморшки на лобі пов’язані з закупорюванням кровоносних судин, і ті ж бляшки, які викликають таку закупорку, сприяють розвитку серцево-судинних захворювань.

Іншими симптомами захворювання кровоносної системи є зморшки на мочках вух і мляве рукостискання – і те, і інше викликається ослабленням судин, порушенням нормального кровопостачання, що живить серце. Звичка ворушити ногами уві сні також небезпечна. Мимовільне ворушіння ногами, за словами лікарів веде до порушення сну, у зв’язку з чим підвищується тиск, виникає втома і, як наслідок, розвиваються порушення в роботі серця.

Читайте також:  Якого правила потрібно дотримуватись, коли ви п'єте гарячий чай

Крім того, повинні насторожувати ранні пробудження – вони часто є маркером проблем з артеріальним тиском. Інший тривожним симптом – набряклість ніг: якщо увечері важко надіти взуття, яке вранці надівається без усяких зусиль, обов’язково перевірте серце.

Зуби, які хитаються, хвороби ясен теж можуть бути пов’язані з інфарктами та інсультами: причиною тому є бактерії, які потрапляють з пошкоджень в ротовій порожнині в кров і шкодять судинам. У цьому переліку незвичайних симптомів також виявилися зміни в голосі і жовті плямки на повіках, які вказують на можливі проблеми з органами дихання і підвищений рівень холестерину.

Читайте також:  Експерти назвали помилки у митті посуду, які здатні викликати рак

Джерело: МедікФорум