Наукові фахівці Імператорського Коледжу Лондона провели дослідження, результати якого опублікував European Journal of Preventive Cardiology. Згідно з цими даними, курці особливо серйозно ризикують дістати серцеву патологію, з якою також корелює підвищений ризик інсульту, – причому, ці ризики пов’язані з кількістю викурених за день сигарет.

Тим, хто курить, вчені порадили скорочувати число споживаних сигарет щодня, а в ідеалі – припинити палити зовсім. Вони виявили, що саме ця звичка піддає людей підвищеному ризику виникненню фібриляції передсердь – порушення серцевого ритму, при якому серце і мозок починають страждати від неповноцінного кровопостачання.

Чим більше сигарет викурює людина протягом дня, тим більше ймовірності, що у неї розвинеться фібриляція передсердь, констатували дослідники. Вони встановили: ризик даної патології збільшується на 14% після кожного десятка викурених сигарет.

«У порівнянні з людьми, які ніколи не курили, у курців на 32% підвищений ризик фібриляції передсердь. Помірні курці мають аналогічний ризик, підвищений на 21%», – зазначили автори роботи.

Дослідниками був проведений метааналіз даних 677 785 осіб, отриманих у 29 дослідженнях, проведених в Європі, Північній Америці, Австралії, Японії. Серед цих відомостей була інформація про 39 282 випадків фібриляції передсердь.

Дане порушення є частим супутником серцевої недостатності. При фібриляції передсердь неможливе повноцінне скорочення передсердь, в результаті кров у них застоюється, а в пристінковому просторі передсердь утворюються тромби. Все це значно підвищує ймовірність інфаркту та інсульту, а також передчасної смерті – за підрахунками вчених, на 20-30%. Єдиний спосіб захистити себе від такої загрози – «зав’язати» з нікотином.

«Ми виявили, що курці піддаються підвищеному ризику фібриляції передсердь. Кожні десять років куріння були пов’язані з 16% збільшенням ризику розвитку фібриляції передсердь. Але ризик значно знижується у тих, хто кидає. – зазначив співавтор дослідження доктор Дагфінн Аун.

Джерело: МедікФорум