Американські вчені, які представляють Південно-Західний Медичний центр Техаського Університету зробили відкриття в області вивчення морфології хвороби Альцгеймера, – настільки значне, що його назвали «Великим вибухом». Дослідники констатували: їм вдалося зрозуміти, як відбувається момент зародження хвороби.

У новій роботі вчені спростували популярну версію про походження хвороби Альтцгеймера – відповідно до цієї теорії розвиток даного захворювання починається при формуванні клубків токсичного для мозку тау-білка. Автори проекту заявили про те, що запуск хвороби може початися і без наявності нейрофібрилярних клубків.

Досі вважалося, що ізольований тау-білок сам по собі не небезпечний – тільки в згустках. Дане припущення виникло в силу того, що кластери таких білків незмінно спостерігаються в мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Нова версія вчених така: здоровий тау-білок може стати токсичним для клітин мозку, ще не встигнувши сформувати скупчень. При цьому у внутрішній структурі речовини відбуваються молекулярні зміни, наслідком яких надалі стає властивість білкових частинок злипатися і утворювати клубки, які пошкоджують нейрони мозку.

Дане відкриття дослідники охарактеризували як «Великий вибух тау-патології». Їх дані говорять про те, що виявлення смертельно небезпечного захворювання можливо ще до появи очевидних ознак, – як і його лікування. У попередніх роботах учені приходили до висновку про те, що кожна форма тау-білка може бути пов’язана з різними видами деменції.

Хвороба Альцгеймера – найпоширеніша форма недоумства (деменції), невиліковне захворювання головного мозку, що характеризується руйнуванням цілісності його нейронних зв’язків і відмиранням клітин. Точні причини розвитку хвороби ще не встановлені, так само, як не створено ефективного препарату для лікування даного захворювання.

Джерело: МедікФорум