Яка ж дачна ділянка не має хоча б кількох кущів малини? Ця найпоширеніша ягода в Україні насичена різноманітними корисними властивостями.

Однією з цих властивостей є здатність малини боротися з ожирінням. Хоча дослідження за даним напрямом знаходяться ще на ранніх стадіях, вчені знають, що метаболізм жирних клітин можна збільшити фітонутрієнтами, які містяться в малині, особливо кетоном малини. За рахунок підвищення активності ферменту, поглинання кисню і виробництва тепла в певних типах жирових клітин фітонутрієнти малини начебто кетону можуть знижувати ризик ожиріння, а також жирової хвороби печінки.

Недавні дослідження показали, що органічна малина має куди більше антиоксидантів. Серія тестів з використанням вільних радикалів дала дивовижні результати: органічна малина перевершувала за всіма показниками неорганічні ягоди в плані своєї активності як антиоксидант.

При цьому максимальний вміст антиоксидантів є в самій стиглій малині, а значить, саме в цьому вигляді її і треба зривати. Коли вчені оцінювали кількість фенолових компонентів і флавоноїдів, а також антоцианінів в малині на різною мірою зрілості, то воно коливалося від 50% на зірваних занадто рано ягодах до 100% максимально стиглих. Пам’ятайте про те, що малина швидко покривається пліснявою при кімнатній температурі, тому краще тримати її в холодильнику.

Нарешті, що входять до складу малини антиоксиданти мають протиракову впливом. В ході дослідів з тваринами фітонутрієнти з малини знижували окислювальний стрес і рівень запалень при пухлинах грудей, шийки матки, кишечника, стравоходу і передміхурової залози.

Джерело: МедікФорум