Кажуть, що яйця підвищують рівень холестерину в крові, погано перетравлюються і викликають сальмонельоз. Тому можна з’їдати не більше двох яєць у тиждень. Розбираємося, правда це чи ні.

У яйцях багато холестерину?

Так, але це не робить їх шкідливими. Справа в тому, що холестерин виробляється в нашому організмі і без всяких яєць: його виробляє печінка. Коли ми їмо багато цієї речовини, вона просто починає його виробляти менше. І, навпаки, коли ми відмовляємося від продуктів з високим вмістом холестерину, печінка виробляє його більше. Тому його рівень в крові практично не змінюється від того, що ми їмо.

Та й взагалі, холестерин – це дуже важливий для здоров’я елемент: він синтезує вітамін D і допомагає виробляти тестостерон і естроген. Без нього судини не були б еластичними, та й взагалі організм не зміг би існувати.

Читайте також:  Дієтолог назвав оптимальний час для сніданку, якщо ви хочете позбавитися жиру на животі

Яйця

Є «хороший» і «поганий» холестерин. «Хороший» робить все, що ми перерахували вище, а «поганий» відкладається на судинах. Це може призвести до інфаркту міокарда. І яйця тут ні при чому: утворення холестерину залежить від того, як працює наша печінка.

Вчені вважають, що дослідження про шкоду цього продукту були помилковими. Протягом 14 років лікарі спостерігали за 120 тисячами добровольців і фіксували усі випадки інфарктів і інсультів. Виявилося, що ті, хто з’їдали 7-14 яєць в тиждень, не частіше захворювали за тих, хто їв всього одне яйце або не їв їх взагалі.

А як щодо всього іншого? Чи можуть яйця викликати хвороби печінки або сальмонельоз?

Ні, яйця ніяк не шкодять печінці. Навпаки, вони містять холін і метіонін – корисні для цього органу амінокислоти.

Читайте також:  Популярний продукт для сніданку пов'язали з підвищеним ризиком раку

Міф про те, що яйця погано перетравлюються, теж спростували. Яйця некруто повністю перетравлюються за пару годин, яєчня – за 3 години. Це не мало, але і не занадто багато. Приблизно з такою ж швидкістю шлунок справляється з м’ясом і молоком.

Продукти

Яйця дійсно можуть викликати сальмонельоз, але такі випадки вкрай рідкісні. Для цього повинно співпасти відразу декілька факторів: по-перше, зародки сальмонели є тільки в одному з 7 тисяч яєць. По-друге, вони повинні зберігатися у невідповідних умовах. По-третє, бактерія може вижити тільки в яйцях, які не до кінця готові: наприклад, в окаті з рідким жовтком.

Читайте також:  Нетривалий сон після обіду робить здоров'я міцнішим
А чим вони корисні?

В одному яйці міститься всього 75 кілокалорій, але при цьому вони дуже ситні. У них багато білка (10-13%), вітамінів і мінералів. Особливо багаті яйця залізом, кальцієм, вітамінами груп Е і С.

Так скільки яєць потрібно їсти?

Яйця

Універсальних рекомендацій немає: все залежить від вашого організму. У середньому, здоровій людині без всяких побоювань можна з’їдати 1-2 курячих яйця в день. Незважаючи на їх користь, особливо старатися не треба: краще урізноманітнити раціон і додати до нього інші корисні страви.

Яйця – не перший корисний продукт, який незаслужено оголошують шкідливим. Про те, чому можна їсти піцу, попкорн і вершкове масло, читайте в статті «7 «шкідливих» продуктів, які насправді корисні».