Більшість методів народної медицини були давно спростовані вченими і лікарями. Однак люди все одно продовжують застосовувати їх на практиці. І вельми активно. Але існують такі методи “лікування”, які не просто малоефективні, а й зовсім можуть нести небезпеку для здоров’я людини.

Лікування нежитю травами

Багато людей противляться краплям від нежитю, які продаються в аптеках через поширену думку, що вони викликають звикання. Серед населення існує думка, що в лікуванні нежитю може допомогти сік цибулі або часнику. Однак в більшості випадків це небезпечно, оскільки часниковий або цибульний сік викликає подразнення слизової. Більш того, існують наукові докази того, що сік жодної рослини не допоможе перемогти нежить.

Читайте також:  Ромашковий чай допомагає нормалізувати рівень цукру в крові

Спирт і температура

Лікарі рекомендують ігнорувати підвищення температури тіла до 38,5 градусів. Тільки при досягненні цього показника можна “допомогти” організму і прийняти жарознижуюче. Прихильники народної медицини рекомендують розтирати тіло спиртом, щоб охолодити його. Однак таке лікування для дорослої людини буде марним, а у дитини може викликати алкогольну інтоксикацію.

Пари картоплі

Хворі на ГРВІ часто лікують кашель парами картоплі. Це дійсно має позитивний ефект, оскільки при ураженні горла необхідно дихати вологим і теплим повітрям. Але пари картоплі можуть виявитися занадто гарячими, що може викликати опіки дихальних шляхів. Для безпеки можна спробувати подихати над звичайною гарячою водою. Ефект буде аналогічним.

Читайте також:  Названі найнебезпечніші солодкі цукерки

Джерело: МедікФорум