У кістки можуть метастазувати багато видів раку. Однак раком кістки називається рак, який первинно виникає в кістках. Рак кістки становить менше 1% всіх випадків захворювання раком.

Діагностика первинного раку кістки завжди складна, так як його симптоми можуть зустрічатися при великій кількості різних захворювань. У той же час своєчасне звернення до лікаря дає пацієнтові шанс на своєчасну діагностику, лікування і хороший прогноз.

Клінічні прояви раку кістки

Лікарі виділяють наступні ключові симптоми, що дозволяють запідозрити рак кістки:

  • Біль в області розвитку пухлини є найбільш частою ознакою раку кістки. Біль зазвичай не постійний, підсилюється вночі або при навантаженні на кістку. Якщо біль викликаний пухлиною, прийом звичайних знеболюючих препаратів майже не приносить ефекту навіть на ранніх стадіях розвитку раку.
  • Припухлість і набряк в області больових відчуттів особливо виражені, якщо рак вражає суглоб або кістку поряд з ним. Часто спостерігається відчуття розпирання або тяжкості поблизу пухлини.
  • Переломи кісток при раку виникають навіть при самих звичайних навантаженнях на суглоб – ходьбі, згинанні колін, перевертанні на інший бік в ліжку. Часто люди, у яких на фоні раку кістки виник перелом, відзначають появу сильного болю в кістці напередодні або в день перелому.
  • Загальні симптоми: втрата ваги, втома, лихоманка, анемія, виникаються при раку кістки, часто зустрічаються і при інших формах раку.

Перераховані симптоми можуть зустрічатися і при безлічі інших захворювань. Наприклад, артрит може викликати набряк поблизу суглоба. Розтягнення м’язів або зв’язок супроводжується больовим синдромом, подібним з болем при раку. Саме тому дуже важливо якомога раніше звернутися до лікаря, щоб він міг оцінити будь-які підозрілі симптоми і встановити правильний діагноз.

Лікування раку кістки: первинний рак і метастатичний рак

Первинний рак кістки, як правило, лікують хірургічним шляхом. Пухлина видаляється разом з сусідніми тканинами, щоб переконатися, що рак не поширився на сусідні кістки і м’язи. В залежності від типу раку кістки і його локалізації може застосовуватися хіміотерапія або променева терапія, спрямована на гарантоване знищення ракових клітин, що залишилися в організмі після операції.

Лікування метастазів раку в кістки відбувається по-різному. Лікування повністю залежить від того, де розташована первинна пухлина. Наприклад, якщо рак передміхурової залози метастазує в кістки, схема хіміотерапії буде орієнтована на знищення клітин раку простати, оскільки клітини метастазів будуть виглядати і вести себе точно так само, як клітини первинної ракової пухлини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАК НИРОК

РАК ЛЕГЕНІВ

РАК ПЕЧІНКИ