Як визначити розум людини через її побут, з’ясували американські психологи.

Виявляється, визначити рівень інтелектуального розвитку людини і його схильність до вирішення складних завдань можна не тільки за допомогою спеціальних тестів (наприклад, IQ), але й через вивчення її способу життя. Про це повідомляє видання Curious Mind з посиланням на дослідження, проведені американськими вченими.

Згідно з цим дослідженням, відсутність нормального сну та режиму – практично незмінний супутник високої обдарованості, в тому числі геніальності. Іншими словами, порушення циркадних ритмів у геніїв — явище звичайне. Саме тому з раннього дитинства високоінтелектуальні люди звикають відправлятися спати далеко за північ.

Ще одна важлива риса творчих, інтелектуально обдарованих і геніальних людей – відсутність порядку в дома. Той самий “творчий безлад”, як тепер з’ясовується, – це зовсім не вигадки. Причина в тому, що життя в стихії організованого хаосу таким людям здається природним потік свідомості не дозволяє їм зробити прибирання, в той же час вони вільно орієнтуються в кіпі паперів і купі предметів на робочому столі, які іншим здаються зайвими.

Ще одна не дуже приємна властивість високообдарованих людей, які працюють у творчих сферах, – схильність до грубої лайливої мови. На думку американських дослідників, це обумовлено тим, що мозок “геніїв” заточений на швидку роботу і тому не підбирає коректні слова для опису потрібного феномену. Власне, завдяки цій настройці обдаровані люди здатні швидко читати і швидко засвоювати нову інформацію.

Джерело: МедікФорум