Накопичення жиру на животі вважається небезпечнішим для здоров’я порівняно з рівномірним розподілом зайвої ваги по тілу.

Деякі звички повсякденного життя серйозно впливають на збільшення відкладень жиру в області живота. Перераховуючи найпоширеніші з них, дієтологи радять не робити таких помилок, пише The Sun.

Часте пиття газованих напоїв. Дані показують, що вживання однієї-двох банок газованих напоїв на день збільшує коло талії вп’ятеро швидше, ніж мінімальне споживання газованої води. Підраховано, що висока концентрація цукру в таких напоях веде до підвищення апетиту та подальшого збільшення ваги.

Їжа із великих тарілок. Згідно з дослідженням, що проводилося в Італії, люди, які використовували їх, з’їдали на 77% більше спагетті, ніж ті, хто використовував посуд меншого розміру. У великих тарілках порції здаються меншими за обсягом – це спонукає з’їдати більше. Зайві калорії – зайвий жир.

Пізня вечеря. Все більше вчених останнім часом говорять про те, що їда в пізній час доби, особливо вночі, негативно впливає на масу тіла. Пізні їди асоціюються зі змінами метаболічних параметрів, включаючи накопичення абдомінального жиру.

Звичка заїдати емоції. Гнів, хвилювання, розчарування, тривога, нудьга чи смуток – багато емоцій викликають у людей бажання поїсти чи з’їсти щось смачне. Статистично люди з вираженим ожирінням живота частіше демонструють ознаки так званого «емоційного» голоду, тобто схильності відчувати приплив апетиту через зміни психологічного стану.

Недостача сну. Клініка Майо попереджає: недосип пов’язаний з набором ваги, одна година сну, недобрана до норми, спонукає людей з’їдати до 500 додаткових кілокалорій протягом дня. Причини цього пов’язані з гормональною дисрегуляцією, викликаною безсонням в організмі.