Порушення в роботі печінки – не рідкість. Але до хвороб цього органу краще все-таки себе не доводити. Поговоримо про те, які з них найбільш небезпечні, так як являють собою реальну загрозу для життя людини.

Вірусні гепатити. Печінку можуть атакувати гепатовіруси А, В, С або D. Вірус типу А (жовтяниця або хвороба Боткіна) – найбільш нешкідливий. Цей вірус передається брудною їжею або водою, досить легко ідентифікується, до того ж від нього є щеплення. Віруси В, С і D передаються з кров’ю або спермою і не дають специфічних симптомів – вони як правило, стають хронічними, підвищуючи для людини ризик розвитку цирозу, печінкової недостатності, раку печінки.

Читайте також:  Геріатри розкрили головні секрети довголіття, які дають змогу прожити до 115 років

Жирова хвороба печінки. Цю хворобу, яка розвивається на тлі раціону з надмірною кількістю калорій. фахівці часто називають тихим вбивцею. Майже не проявляючи ніяких симптомів, вона сприяє скупченням небезпечного жиру навколо печінки. Жирова тканина веде до збільшення органу в розмірах, що не дає йому повноцінно виконувати свої функції. В екстремальних випадках це може призвести до раку печінки.

Алкогольний гепатит. Дане захворювання являє собою запалення печінки, спровоковане зловживанням алкоголю. При несприятливому розвитку сценарію алкогольний гепатит у людини переходить в цироз печінки, що є незворотнім станом, часто дає серйозні ускладнення.

Абсцес печінки. Причиною абсцесу можуть стати бактеріальні, грибкові або паразитарні інфекції. Дане захворювання відрізняється тим, що людина відчуває сильний дискомфорт в області печінки. При абсцесі в печінці формується порожнина, що містить інфіковану рідину або гній.

Читайте також:  П'ять продуктів сприяють довголіттю, знижуючи ризик діабету та високого холестерину

Рак печінки. Рак печінки в багатьох випадках – це наслідок хронічного гепатиту або цирозу. Дане захворювання дуже підступно: у багатьох випадках онкологічний процес дуже довго ніяк не проявляється.

Як дізнатися про хворобу печінки. Іноді при патологіях печінки можна відчувати біль, що віддає в передню частину живота, поперекову область або в плече. З інших симптомів лікарі виділяють швидку стомлюваність, втому, втрату ваги, нудоту, запаморочення, гіркуватий присмак у роті, постійне здуття живота, свербіж шкіри.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News