Якщо ви вирішили скинути вагу, то, безсумнівно, замислювалися про харчування. Напевно, вас відвідують думки і про спортивні добавки. Але чи варто їх брати людям, бажаючим позбутися від жиру на талії і зайвих цифрів на вагах? Сьогодні ми проллємо світло на це складне питання.

Фітнес-спільнота нав’язує нам тисячі найменувань спортивного харчування. В першу чергу, варто поговорити про протеїн і протеїнових батончиках. Як відомо, це висушена молочна сироватка, яка є відмінним помічником для атлетів у спробі набрати добову норму білка. Якщо у вашому раціоні не вистачає цього макронутрієнта, то, мабуть, варто задуматися про покупку протеїну. До того ж це хороший спосіб перекусити і втамувати голод по-швиденькому. Однак пам’ятайте, що в батончиках може бути багато цукру і вуглеводів — завжди звертайте увагу на склад і не забувайте укладатися в свою норму калорійності.

Читайте також:  Нутриціолог назвав десерти, якими можна насолодитися, якщо високий холестерин

ВСАА (або амінокислоти). Вони необхідні для побудови, регенерації організму. Коли ви з’їдаєте якийсь продукт, починається травлення і тільки через пару годин в кров надходять потрібні амінокислоти. А ось готовий продукт здатний наситити організм миттєво цими корисними речовинами. Такий вид спортхапчування корисний, проте тільки якщо у вас регулярний недобір білка. В іншому випадку це буде практично безглуздо, так як організм сам може з усім впоратися, тільки часу буде потрібно трохи більше.

По-третє, багато чули про L-карнітин. Ця популярна добавка стала справжнім порятунком для пишнотілих людей, які хочуть швидко схуднути. Однак L-карнітин та без того присутня в організмі, тому толку від добавки немає ніякої.

Читайте також:  Лікар назвала цукор одним із найшкідливіших для судин продуктів

Жироспалювачі шкідливі тим, що викликають звикання організму. Зрозумійте, що він може справлятися зі спалюванням жиру сам, йому потрібен лише поштовх у вигляді правильного харчування, спорту та підрахунку калорій. Після прийому таких препаратів організм почне лінуватися. До того ж є багато побічних ефектів, наприклад, тремор, занепокоєння, агресія, перезбудження, депресія. Таку ж дію можуть надавати і передтренувальні комплекси. Тому будьте обережні при виборі спортивного харчування і не попадайтеся на вудку фітнес-маркетологів, які гарантують вам успіх за пару тижнів. Тільки місяці посилених тренувань укупі з дотриманням ПП приведуть вас до того, що ви будете задоволені відображенням у дзеркалі.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

Джерело: 7mednews