Багато людей не помічають, що вживають протягом дня дуже багато вуглеводів.

У повсякденному житті практично неможливо уникнути вуглеводів, і вони є важливими, тому що є свого роду паливом для мозку. Вуглеводи забезпечують організм енергією, і вона потрібна нам, щоб залишатися працездатними та зосередженими протягом дня. Проте, зловживання вуглеводами – особливо швидко засвоюваними – може завдати здоров’ю чимало шкоди. Саме з їх великою кількістю у раціоні лікарі пов’язують коливання цукру в крові та його високий рівень, а також схильність до жировідкладення.

Як може реагувати організм на вживання великих доз вуглеводів?

Втома. За даними The Health Site, вживання вуглеводів дає короткочасний приплив енергії, підвищуючи рівень цукру на крові. Щоб його знизити організмом виділяється гормон інсулін, під дією якого відбувається швидке падіння рівня цукру. Як результат, приплив енергії зникає, залишаючи після себе почуття млявості та перевтоми. Основними тригерами цього ефекту є коротколанцюгові (також звані «прості») вуглеводи – вони особливо швидко підвищують рівень цукру в крові та сприяють його різким падінням. Містять такі вуглеводи борошняні та солодкі продукти.

Тяга до солодкого. При вживанні цукру мозок виділяє дофамін, завдяки якому ми відчуваємо радість, ейфорію. У цьому плані прості вуглеводи дуже підступні – у людей, які регулярно вживають їх, може виникати залежність від солодкого.

Перепади настрою. Стрибки цукру в крові у тих, хто вживає велику кількість вуглеводів, негативно впливають на гормональний баланс, у зв’язку з чим виникають перепади емоційного стану – від припливів гарного настрою до сильної дратівливості.

Які вуглеводи необхідно вживати? Вуглеводи є важливою частиною раціону і повністю відмовляється від них не можна. Однак їх кількість має контролюватись: кількість продуктів, що містять цукор та біле борошно, має бути мінімальною.

«Спробуйте використовувати замість борошняних цільнозернові продукти – це складні вуглеводи, які засвоюються повільніше і довше зберігають відчуття ситості», – дають поради експерти.

За словами фахівців, хорошими вуглеводами є боби, квасоля, нут та сочевиця. Ці вуглеводні продукти багаті на фолієву кислоту, калій, магній і клітковину, можуть знижувати рівень цукру в крові і покращувати рівень холестерину.