Співробітники Наукового центру здоров’я при Техаському університеті в Х’юстоні запропонували спосіб запобігання небезпечних для життя судинних патологій, який напевно сподобається всім. Вчені порадили для цього їсти сир, пише The American Journal of Clinical Nutrition.

«Вживання в їжу сиру знижує ризик розвитку серцевих і судинних захворювань», – таким вердиктом фахівців завершилося 27-річне дослідження за участю майже 3 тисяч осіб.

Вік випробуваних склав 65 років і старше, проблем з серцево-судинною системою до початку експерименту не було ні у кого з них. За час дослідження померли 2 428 осіб, з яких 833 померли в результаті серцево-судинних захворювань.

Уважне вивчення факторів смерті показало, що найкраще від інсульту були захищені люди з високим вмістом жирних кислот в крові – їх ризик померти від наслідків інсульту був нижче на 42%. Зокрема, здоров’я людей захищала гептадеканова кислота.

«Наші результати підтримують свідоцтва про те, що молочний жир, всупереч поширеній думці, не збільшує ризику серцевих захворювань або загальної смертності», – висловилися з цього приводу автори проекту.

Відзначимо, що результати іншого дослідження, проведеного вченими з Італії і опублікованого в журналі Nature Medicine, свідчать: вживання сиру здатне продовжувати життя. Зокрема експериментально сир допоміг збільшити тривалість життя мишей. Фахівці пов’язали цей ефект з дією міститься в цьому продукті поліаміну.

Джерело: МедікФорум