Тромбоз – це дуже серйозно і небезпечно. Потрапивши в кров, тромб, який відірвався може спровокувати закупорку вени або посудини, наслідком чого в особливо небезпечних випадках стають ішемічні інсульт ішемічний інфаркт. Але як зрозуміти, що тромб вже є?

Медики назвали п’ять застережливих симптомів.

Дивна набряклість. Для тромбозу глибоких вен характерна набряклість тільки однієї з кінцівок. Також при цьому може мати місце больовий синдром.

Почервоніння і простріли. У місці дислокації тромбу може спостерігатися почервоніння шкіри укупі з припухлістю і хворобливістю. Крім того, при розвитку тромбозу люди скаржаться на так звані простріли в кінцівках. Нерідко виникають відчуття, які зазвичай плутають з м’язовими спазмами.

Читайте також:  Фахівці назвали 3 найбільш корисні види риби

Температура. У вогнищі тромбу шкіра змінює не тільки колір, але і температуру, стаючи гарячою.

Біль у грудях. Якщо легенева артерія частково закупорюється тромбом, виникають болі, які часто сприймають як проблему серця. Насправді це провісник легеневої емболії. У випадку такого порушення також мають місце наступні прояви: прискорене серцебиття, кашель, пітливість, раптова втрата свідомості.

Задишка. Вона теж є наслідком того, що порожнина легеневої артерії виявляється частково закритою тромбом. Якщо при цьому людину долають напади кашлю, які не мають видимої причини, ймовірність того, що це легенева емболія, стає ще істотнішою.

Ігнорувати ці ознаки дуже небезпечно. Тромб, виникнувши одного разу, має властивість збільшуватися в розмірі, загрожуючи тим самим повністю закупорити собою просвіт артерії і викликати загрозливий для життя стан.

Читайте також:  Скільки можна їсти жиру, якщо у вас хворе серце? Відповідають експерти