Як розповів лікар-флеболог, хірург Євген Летуновський в програмі “Про найголовніше”, судоми бувають у цілком здорових людей, якщо, наприклад, людина скупалася в холодній воді.

Судоми можуть з’явитися і у спортсменів через перетренованість, і у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Справа в тому, що у відповідь на незвичне навантаження м’язи можуть спазмуватися.

– Потрібно обов’язково багато ходити, повинна працювати м’язово-венозна помпа гомілки. Той, хто мало рухається, може страждати від підвищення венозного тиску, це призведе до спазмів, — зазначив Летуновський.

Однак якщо судоми з’являються регулярно, потрібно обов’язково з’ясувати, чи є у пацієнта проблеми з венами.

Читайте також:  Секрети довголіття: звички, які корисні у будь-якому віці

– Варикозна хвороба і хронічні хвороби вен — це перше, що дає судомний синдром. Необхідно зробити УЗД, – зазначив лікар.

Причини судом можуть критися в цукровому діабеті, хребетних грижах, розсіяному склерозі, тромбофлебіті, проблеми з серцево-судинною системою. Можливо, справа в нестачі вітаміну D, магнію, калію. З’ясувати це може тільки лікар після проведеного обстеження.

Позбутися від судом допоможуть компресійні гольфи, венотоніки. Медик нагадав, що мазі знімають симптоми, але не лікують, тому їх потрібно поєднувати з таблетками.

Як раніше повідомили британські лікарі, у 30% хворих коронавірусною інфекцією спостерігаються ознаки тромбозу, який виникає в результаті запалення легенів і може бути причиною смерті.

Читайте також:  Названо сніданок, який запускає зростання неспалимого жиру