Всім відомо, що шкіра – найбільший орган в організмі, і тим не менш, ми щодня піддаємо його серйозним випробуванням. Крім того, що ми їмо і того, що наносимо на нашу шкіру, ми страждаємо її одягом, яка також зроблена зі шкідливих матеріалів.

Поліестер

Це одна з найпопулярніших синтетичних тканин. При цьому він може бути виготовлений у поєднанні з натуральними волокнами, наприклад, бавовною. Одяг з поліестеру менше змінюється і міцніший. Проте шкірі важко дихати під одягом з цього матеріалу, а збільшення температури тіла призводить до викиду з тканини хімічних компонентів. Це може викликати висип, почервоніння, чухання, екземи та дерматит. Тому краще уникати поліестеру в одязі, що прилягає до тіла.

Віскоза

Її виготовляють хімічним шляхом із целюлози. Матеріал дешевий, але шкідливий – як для довкілля, так здоров’я людини. Віскоза виділяє токсичні речовини, що викликають нудоту, біль голови, блювоту або навіть безсоння. Крім того, віскоза дуже довго розкладається природним шляхом, а переробляють її дуже рідко. До речі, прибирання та прання теж шкодять екології, оскільки при пранні виділяються хімічні речовини, які потім потрапляють у воду.

Нейлон

З нейлону найчастіше виготовляють шкарпетки, колготки, білизну та багато іншого повсякденного одягу. Цей матеріал міцний і недорогий у виготовленні, що робить його таким популярним. Однак краще не надягати його на голу шкіру. Одяг із нейлону не поглинає піт. Крім того, постійна вологість сприяє розвитку інфекцій. А в процесі виробництва тканину освітлюють або фарбують різними хімічними речовинами, які можуть спричинити алергічні реакції на шкірі.

Спандекс, лайкра та еластан

Ці тканини дуже добре розтягуються, тому з них шиють багато одягу, що обтягує. Наприклад, легінси, футболки, білизна, що коригує, бікіні і т. д. Як і інші синтетичні тканини, їх виготовляють з хімічних речовин типу поліуретану. Тривалий контакт із такими тканинами може спричинити подразнення шкіри типу дерматиту, пише портал Wday.ru.