У проміжок між 18 і 34 роками у людини максимальний ризик появи зайвих кілограмів, як показало дослідження. А ось ймовірність стати жертвою ожиріння в наступний період знижується, як це не дивно.

Ми всі часто чули про те, що з віком людина буває більш вразливий перед набором зайвої ваги. І з точки зору фізіології це пояснити досить просто. У дитинстві і молодості рівень метаболізму, тобто швидкості спалювання калорій, у нас в організмі максимальний.

З роками метаболізм сповільнюється, і точно така ж кількість з’їденої їжі може привести до появи набагато більшого обсягу зайвої ваги, ніж раніше. Однак нове дослідження показало, що саме віковий період з 18 до 34, в реальності, це той відрізок, під час якого більшість починає набирати зайву вагу.

При цьому ймовірність придбати великі підшкірні запаси жиру стабільно знижується в середньому і літньому віці, хоча завжди здавалося, що навпаки, зростає. Більш того, люди, які зберегли стрункість до 35 років, цілком ймовірно, такими і залишаться, оскільки в їхньому житті вже виробилися певні здорові звички, що дозволяють їм контролювати свою вагу.

Експерти з Лондона і Кембриджа вважають, що отримані ними висновки повинні спонукати органи охорони здоров’я проводити роз’яснювальну кампанію з приводу здорового способу життя серед більш молодих громадян.

Автори дослідження вивчили 9 млн вимірів індексу маси тіла і ваги, які були взяті у більш ніж 2 млн дорослих жителів Великобританії в період з 1990 по 2016 роки.

У людей у віці від 18 до 24 був найвищий ризик почати набирати зайву вагу або ожиріння протягом наступного десятиліття життя. Молодий вік був найзначнішим фактором ризику збільшення зайвої ваги, в порівнянні з статтю, етнічним походженням, місцем проживання, соціально-економічним статусом. Молоді люди у віці від 18 до 24 в чотири рази частіше набирали зайву вагу або ожиріння в наступні 10 років, ніж люди у віці від 65 до 74, пише The Daily Mail.