Цілий ряд досліджень показали, що надлишок алюмінію в організмі людини може викликати певні проблеми зі здоров’ям. Наприклад, цей показник впливає на якість діяльності мозку. Новий експеримент підтвердив зв’язок рівня вмісту цієї речовини в тілі і загрози розвитку такого захворювання як хвороба Альцгеймера. Воно призводить до недієздатності і в підсумку до смерті.

Підсилює схильність до деменції

Портал EatThis звернув увагу на дослідження, результати якого опубліковані в науковому виданні Journal of Alzheimer’s Disease. Вчені з Кільського університету виявили, що тривалий надлишок алюмінію в організмі може активувати генетичну схильність до деменції, в тому числі і до хвороби Альцгеймера. Такий висновок вони зробили, вивчивши рівень вмісту цього металу в мозку людей, у яких в сімейній історії були випадки подібних захворювань.

Читайте також:  Корисні властивості чорниці

Високий вміст алюмінію було виявлено в тих областях мозку, за якими можна судити про ранні етапи хвороби Альцгеймера. Також дослідники зробили висновок, що цей метал може створювати умови для розвитку хворобливого процесу.

Проблема в нирках

Разом з тим вчені припустили, що для організму представляє проблему не сам алюміній, а особливості обміну речовин, які викликають його накопичення в організмі. З віком нирки менш ефективно справляються з його виведенням і в міру споживання метал може відкладатися. Як зазначає портал EatThis, у зв’язку з цим варто ще раз задуматися про те, з яких судин краще пити.

Читайте також:  Сексолог дала пораду партнерам жінок, які пережили видалення матки