Дослідження продовжують пропонувати способи зміни вашого ризику. Деякі очевидніші, ніж інші. Одне дослідження пов’язало, здавалося б, здорову альтернативу напою із триразовим збільшенням ризику хвороби Альцгеймера, хоча причину та слідство встановити не вдалося.

Демографічне старіння стимулює поширення. Однак старіння є не причиною деменції, а фактором ризику, і ця відмінність важлива, оскільки воно відкриває можливості для дій. Дослідження продовжують проливати світло на можливі способи запобігання занепаду мозку.

За минулі роки було виявлено деякі несподівані асоціації ризику, зокрема штучно підсолоджені напої — низькокалорійні або безкалорійні напої, які використовуються як альтернатива солодким напоям. Споживання цукру раніше було пов’язане зі здоров’ям серцево-судинної системи, що також пов’язане як з інсультом, так і деменцією.

Читайте також:  2 зміни у ході, які передбачають деменцію за 6 років до початку

Дослідників цікавило, як споживання солодких напоїв може проводити ризик інсульту чи деменції, і чи відрізнявся цей ризик, якщо люди вживали штучно підсолоджені напої.

У людей, які випивали хоча б один напій зі штучними підсолоджувачами на день, утричі вища ймовірність ішемічного інсульту і в 2,9 разу вища ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера — найпоширенішої причини недоумства.

Газовані напої, безалкогольні напої, соки та додавання надмірної кількості цукру в гарячі напої також були пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції в деяких дослідженнях через вплив цукру на збільшення ймовірності розвитку діабету 2 типу та серцевих захворювань.

Читайте також:  Онколог розповів про шанси вилікувати рак кишківника на різних стадіях