Підвищений рівень холестерину – постійна загроза для серцево-судинної системи, а отже, і для життя. Дуже важливо навчитися знижувати його не лише за допомогою ліків.

Здорове харчування

Безперечно – легко сказати і важко зробити, але ця важка робота того варта, а у разі підвищеного холестерину – вона необхідна. Є багато натуральних продуктів, які можуть допомогти знизити рівень холестерину. Поряд із цим, рідше налягайте на перероблені продукти, особливо ті, які містять надто багато солі та цукру. Розчинна клітковина, що міститься у вівсянці, квасолі, яблуках та брюссельській капусті, знижує абсорбцію холестерину в крові. Сироватковий білок із молочних продуктів може знизити рівень “поганого” та загального холестерину. Продукти, багаті жирними кислотами Омега-3, такі як лосось, волоські горіхи та лляне насіння, також корисні для здоров’я серцевої тканини та кровоносних судин, пише TheHealthSite.

Відмова від алкоголю

Складно зовсім не пити, особливо якщо ви збираєтеся на вечірку або день народження. Але ви повинні піднятися вище за прийнятність і думати про здоров’я. Вам потрібно вибрати, що дійсно важливо – здоров’я чи настрій? Звичайно, можна іноді вживати алкоголь. Однак навіть помірне вживання алкоголю може сприяти підвищенню рівня поганого холестерину в організмі.

Схуднення

Погано, якщо у вас зайва вага чи ожиріння. Надмірна вага, особливо в області живота, збільшує частку вісцерального жиру, що може вплинути навіть на печінку. Якщо у вас надмірна вага, рівень холестерину буде вищим, що вдарить по артеріях та кровоносних судинах. Зайву вагу можна скинути, якщо не сідати на дієту, а перейти на здорове харчування, що складається з натуральних продуктів домашнього приготування. Їжте багато фруктів, овочів, горіхів, насіння, цільнозернових продуктів і регулярно займайтеся спортом, щоб схуднути. Також обов’язково пийте більше води.

Відмова від куріння

Куріння підвищує тиск на серце і частоту серцевих скорочень, посилюючи несприятливі наслідки скупчення холестерину на стінках артерій. Дослідники виявили, що відмова від тютюну підвищує рівень “хорошого” холестерину за рахунок покращення кровообігу та функції легень. Хороша новина полягає в тому, що через рік після відмови від куріння ризик серцевих захворювань у більшості колишніх курців знижується вдвічі. Ви можете почати зі скорочення кількості сигарет, що викурюються, і звернутися за допомогою до фахівця.

Фізичні навантаження

Сидяча робота – шлях до атеросклерозу. Якою б причиною не було, ви повинні знайти спосіб скоротити час сидіння і збільшити загальну фізичну активність протягом дня. Вправи також надзвичайно важливі для зниження рівня холестерину, і ви можете вибрати свої улюблені – ходьбу, плавання, їзду на велосипеді, танці тощо. Важливо, щоб ви не проводили більшу частину дня на дивані чи кріслі. Продовжуйте стояти та рухатися час від часу, щоб отримати необхідну фізичну активність. Вона підвищує рівень «хорошого» холестерину в крові, що сприяє виведенню «поганого» та зменшенню атеросклерозу.