Вчені з Ірландського національного університету в Корку переконалися в тому, що продукти з високим вмістом клітковини можуть стати своєрідним «ліками» для зниження негативного впливу стресу на організм, повідомив The Journal of Physiology. За словами фахівців, сильніше всього від стресу страждають кишечник і мозок.

Багатий клітковиною раціон є простим і ефективним методом позбавлення від наслідків стресу для кишечника, повідомили автори проекту. Сильний стрес, згідно з їх даними, може викликати витончення стінок кишечнику аж до їх пошкоджень, через що в кров потрапляють бактерії і продукти відходів, що викликають запалення.

Для захисту кишечника від стресу фахівці порадили вживати в їжу зернові культури, боби і овочі.

«Їх клітковина стимулює вироблення в товстому кишечнику коротколанцюгових жирних кислот (SCFA), знижують рівень тривожності», – пояснили вчені.

Фахівці ставили досліди на лабораторних мишах, і він показав, що отримання SCFA зменшує вираженість тривоги і депресії, а також покращує функціонал травного тракту. Якщо врахувати, що кишкові бактерії впливають на мозок і на поведінку людини, дієтичні методи лікування, націлених на ці бактерії, буде значущими і для лікування психічних розладів, спричинених стресом, переконані автори дослідження.

Джерело: МедікФорум