Вчені порівняли токсичність електронних і звичайних сигарет.

Електронні сигарети з’явилися на ринку порівняно недавно, виробники активно розхвалюють їх за уявну безпеку, але у фахівців немає ясного розуміння можливої шкоди від їх куріння. Вчені з Німеччини зробили важливий крок у розумінні наслідки, якими загрожує використання сигарет з нагрівальним елементом – повідомляє Medikforum.ru.

Віце-президент німецького Федерального інституту оцінки ризиків (BfR) професор Райнер Виттковски на зустрічі експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я представив результати досліджень співробітників інституту з приводу ризику для здоров’я від куріння електронних сигарет.

За допомогою спеціальної курильної машини були порівняні токсичні виділення із звичайних і електронних сигарет. З’ясувалося, що сигарети з нагрівальним елементом (електронні) виділяють на 80-95% менше альдегідів і на 97-99% менше летких органічних сполук. При цьому виділення нікотину в обох видах сигарет приблизно однаково. Хоча кількість виділених канцерогенів помітно нижче, певний ризик для здоров’я все одно існує і потребує подальших досліджень. Докладно про роботу вчених повідомляє журнал Archives of Toxicology.