Навіть здорові продукти харчування здатні виявитися причиною печії, тяжкості в шлунку, нудоти і газів.

Деякі продукт і страви здатні провокувати вкрай неприємні симптоми, що свідчать про проблеми, що виникли з травленням. Експерти в області дієтології розповіли, яка трапеза може змусити людину пошкодувати про з’їдене.

Смажена їжа. Додатковий жир, який використовується при смаженні і без того жирних продуктів змушує травну систему витрачати надто багато зусиль на розщеплення такої великої кількості жирних кислот. При цьому ШКТ відволікається від перетравлення інших продуктів.

Гостре. Надлишок гостроти подразнює стінки шлунка і стравоходу – це загрожує появою печії та болю.

Квасоля. Неймовірно корисна, квасоля тим не менш, може призвести до вельми дискомфортного стану. В цьому «винні» вуглеводи олігосахариди, що в ній містяться, які важко засвоюються і спричиняють газоутворення.

Картопляне пюре. Картопля сама по собі крохмальний овоч зі складними вуглеводами в складі. Молоко – джерело білка. Змішання компонентів, які вимагають різних ферментів для перетравлення, призводить до здуття кишечника і тяжкості шлунка.

Морозиво. Поєднання лактози, жиру і цукру є «забійним» навіть для дуже міцного шлунка, і поїдання цих ласощів загрожує спазмами і нетравленням.

Капуста. До складу хрестоцвітних овочів входить вуглевод рафіноза, що володіє здатністю збільшувати кишечник як куля. Це може бути навіть боляче, не просто дискомфортно.

Цибуля. У сирому вигляді цибуля змінює кислотність шлунка і призводить до надмірного газоутворення, з ним також не «дружить» слизова.

Натуральні соки. Навіть в одній склянці свіжого соку може бути занадто багато кислот, які дратують стінки шлунка і кишечника.