Багато хто вважає, що, якщо висмикнути одне сиве волосся, на його місці виросте два. Проте це є міф, повідомляють лікарі. Проте вони не рекомендують позбавлятися сріблястих волосків, вириваючи їх з коренем. Це може призвести до трьох наслідків, одне з яких – це залисини.

Волосся починає сивіти, коли у волосяних фолікулах знижується кількість клітин, що виробляють меланін, який надає волоссю і шкірі характерного відтінку. Це нормальна частина дорослішання, хоча точний вік, коли починає з’являтися перша сивина, визначається переважно генетикою, розповів доктор медичних наук Рохіт Какар. Наскільки погано насправді виривати сиве волосся і до чого це може призвести?

На місці сивого волосся виросте волосок того ж кольору

Виривання сивого волосся може лише тимчасово позбавити від нього. Сріблясте волосся, як і інші пасма, яке випадає природним шляхом, потім відростає знову в тому ж кольорі. Як тільки певний волосяний фолікул втрачає клітини, що виробляють пігмент, він може регенерувати лише сиве волосся, пояснив доктор медичних наук Джеффрі Хсу.

Лікар Рохіт Какар зазначив, що висмикування одного сріблястого волосся не призведе до появи додаткового сивого волосся. Це з тим, кожен фолікул має власний генетичний потенціал.

Є ризик занести заразу чи залишити рубці

Якщо виривання сивого волосся у звичку, це може призвести до пошкодження фолікул. Така ситуація підвищує ризик занесення в рану інфекції або утворення рубців на шкірі голови, пише Livestrong.

Можуть утворитися залисини

З часом при багаторазовому і постійному вириванні сивого волосся є ймовірність травмувати волосяні фолікули настільки, що з них взагалі перестане рости волосся. В результаті утворюються залисини.

Чи можна безпечно позбутися сивого волосся

Якщо ви зовсім не переносите сиві волоски, замість виривати їх, скористайтеся ножицями. Досить відрізати сріблясте волосся біля кореня. Це дозволить зберегти фолікул, але ефект буде тимчасовий, тому що сивина відросте знову. Коли сивого волосся вже багато, краще задуматися про фарбування.

Лікар Какар зазначає, що висмикування одного сивого волосся навряд чи викличе проблеми, але якщо робити це неодноразово, то можна очікувати поганих наслідків.