Перші відчуття будуть не із приємних.

Якщо прихильність до кави перетворилася на щось хворе або ж ви відчуваєте, що кофеїн погано впливає на ваше самопочуття, можна спробувати від нього відмовитися. Як запобіжний захід не забудьте порадитися з лікарем – серйозні і різкі зміни в способі життя здатні нашкодити.

Розповідаємо, що може чекати на вас після відмови від кофеїну.

Через день

Перші два дні – найважчі. Ймовірно, організм збунтується, коли не отримає звичну дозу.

Швидше за все, ви відчуватимете втому – лише тому, що вам не вистачає того збуджуючого почуття, яке зазвичай з’являється через 20 хвилин після випитої чашки кави.

Міа Фількенстон
Лікар медицини, сімейний терапевт.

За даними Центру медичних досліджень Університету Джонса Хопкінса, кожен другий із тих, хто зовсім недавно відмовився від кави, скаржиться на дратівливість, втрату концентрації, головний біль. Також можуть з’явитися запори, безсоння та запаморочення.

Читайте також:  Хурма: смак і користь у різноманітних стравах

Щоб полегшити процес, не відмовляйтеся від кофеїну різко та одразу. Якщо захочеться, дозвольте собі кілька ковтків улюбленого напою. Це допоможе пережити найскладніші дні.

Через тиждень

Найчастіше головний біль, безсоння та інші побічні ефекти зникають протягом 72 годин. Але швидкість, з якою організм звикає жити без кофеїну, є індивідуальною. Вона залежить від особистих особливостей та кількості кави, яку ви звикли пити щодня.

Проте, швидше за все, за тиждень будь-який фізичний дискомфорт має піти.

Через місяць

Потрібно приблизно 30 днів, щоб організм попрощався з кофеїном як стимулятором нервової системи. Тому у деяких людей тимчасово знизиться м’язова активність. У тому числі стінок кишечника тому можуть повернутися запори.

При запорі пийте більше рідини, їжте багаті клітковиною продукти і намагайтеся активніше рухатися.

Міа Фількенстон
Лікар медицини.

Цей побічний ефект не з’явиться у всіх. Зате у більшості організм почне відновлювати аденозинові рецептори до їхнього початкового рівня – раніше їх блокував кофеїн. В результаті повернеться чутливість до аденозину – речовини, що сигналізує про втому.

Читайте також:  Топ идеи для декорирования куличей в 2024 году

Це потреба: організму потрібно відновлювати сили. Аденозин повідомляє мозку про нестачу енергії, після чого зменшується частота серцевих скорочень, знижується кров’яний тиск, а людину починає хилити у сон. Завдяки аденозиновим рецепторам ви краще відчуватимете потреби організму і відпочиватимете, коли це необхідно.

Через півроку

Коли кофеїн перестане штучно стимулювати ваше тіло, організм згадає, як підганяти активність природним шляхом. Так, у мозку збільшиться кількість рецепторів, які за необхідності змушуватимуть надниркові залози виробляти більше адреналіну.

Сон, психічне здоров’я, травлення повернуться до стану, у якому були перед тим, як ви підсіли на кофеїн.

Міа Фількенстон
Лікар медицини.

Пам’ятайте, що на відновлення можуть вплинути вік, вага, ліки, які ви приймаєте.

Читайте також:  Хурма: смак і користь у різноманітних стравах

Наукові джерела:

What Happens to Your Body When You Give Up Caffeine / domino, source
Caffeine withdrawal recognized as a disorder / Johns Hopkins Medicine, source