Пандемія коронавірусу і самоізоляція могли відбитися на психоемоційному стані багатьох людей. Однак фахівці розповіли, які ознаки здатні говорити не просто про зіпсований настрій, а про більш серйозну проблему – депресії.

Боязнь соціуму

Психологи кажуть, що однією з ознак депресії є зміни в комунікації з людьми. Так, людина може закритися, обмежитися в спілкуванні з близькими і друзями. При цьому навіть проста листування в соціальних мережах здатна викликати почуття незручності і скутості.

Постійне відчуття голоду

До депресії може привести збільшення ваги, кажуть експерти. Однак іноді можна говорити і про зворотний ефект. Так, стверджують психологи, депресія і тривога нерідко викликають почуття підвищеного і постійного голоду, пише EatThisNotThat!.

Читайте також:  Вчені розвінчали міф про користь келиха вина в день

Відсутність апетиту

Втрата апетиту також може бути ознакою депресії. Вчені, дослідження яких опубліковано в американському журналі психіатрії, прийшли до висновку, що у 35% учасників експерименту з депресією спостерігалося підвищення апетиту, в той час як приблизно у 48% дорослих пацієнтів з депресією було відзначено його зниження.

Підвищена сонливість

Дослідження, опубліковане в BMC Medicine, пролило світло на зв’язок сну і депресії. Вчені прийшли до висновку, що бажання спати весь день може означати початок проблеми.

Перфекціонізм

Згідно з даними Neurocore brain Performance Centers, люди з депресією вважають, що вчинення помилок призведе до того, що інші перестануть любити або приймати їх. Крім того, така людина часто стикається з різкими змінами в настрої, якщо якась задача виконана не так ідеально, як хотілося.

Читайте також:  Овочевий сік виявився здатний зміцнити здоров'я всього за 10 днів

Відсутність турботи про зовнішній вигляд

Якщо людина перестала піклуватися про свою зовнішність через апатію або нестачу енергії, це може бути пов’язано з депресією, впевнені фахівці. За словами психолога Дебори Серані, турбота про зовнішність і догляд за собою пов’язана з лобовими частками мозку. “Депресія вже давно асоціюється з дисфункцією лобових часток, тому не дивно , що людям з депресією важко доглядати за собою”, – заявила експертка.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News