Тактика лікування геморою істотно залежить від стадії захворювання. Найкраще хвороба піддається лікуванню на початкових стадіях.

Геморой – запальне захворювання, пов’язане з тромбозом і патологічним розширенням гемороїдальних вен , розташованих в області анального отвору. Захворювання поступово прогресує , і в медичній практиці виділяють 4 стадії геморою. Дана класифікація заснована на визначенні величини і ступеня випинання гемороїдальних вузлів.

Перша стадія

Початкова стадія геморою характеризується збільшенням гемороїдальних вузлів. При акті дефекації можливі кровотечі . Хворий час від часу може відчувати дискомфорт , печіння , свербіж і відчуття чужорідного тіла в прямій кишці.

Нерідко геморой при першій стадії залишається непоміченим , а епізоди загострень хворим не сприймаються всерйоз. Виявити гемороїдальні вузли на даному етапі може тільки лікар-проктолог при проведенні дослідження прямої кишки.

Друга стадія

На другій стадії захворювання гемороїдальні вузли починають випадати з анального отвору назовні. Як правило , випадання відбувається при акті дефекації або при підйомі ваг . Однак після дефекації і фізичної роботи вузли, які випали знову повертаються у вихідне положення. Друга стадія геморою може бути виявлена ​​хворим. При напруженні розширені судини можна виявити і в спокійному стані.

Друга стадія геморою (як і перша) також характеризується кровотечею , сверблячкою і больовими відчуттями в анальній області. Однак , на відміну від першої стадії , подібні симптоми можуть турбувати пацієнта і в спокійному стані.

Третя стадія

На третій стадії геморою розширені вузли не вправляються самостійно в пряму кишку. Після випадання гемороїдальних вузлів хворому необхідно їх вправляти руками. Як правило , кровотеча і больові відчуття посилюються . При дії провокуючих факторів у прямій кишці можуть з’явитися цівки крові .

Четверта стадія

При четвертій стадії геморою вузли випадають з анального отвору навіть при незначних фізичних навантаженнях , а також при акті дефекації і звільнення від кишкових газів. Гемороїдальні вузли погано утримуються в прямій кишці і можуть мимоволі випадати. Болі в анальної області можуть виникати і при спокійному стані. Крім того , для четвертої стадії геморою характерна набряклість і виражений анальний свербіж .

Лікування геморою

Тактика лікування геморою залежить від стадії захворювання , з якою хворий звернувся до лікаря. Як правило , на початкових етапах можна обмежитися консервативним лікуванням із застосуванням судинозміцнувальних засобів як місцевої, так і системної дії. Для усунення кровотеч застосовуються ранозагоювальні препарати.

При другій стадії геморою консервативне лікування доповнюється протизапальними , знеболюючими і гемостатичними препаратами. У деяких випадках такі засоби застосовуються і на першій стадії хвороби.

Лікування геморою 3-4 стадії потребує більш дієвих лікувальних заходів, часто хірургічних. Тому ні в якому разі не відкладайте лікування хвороби на потім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ

ВИПАДАННЯ ПРЯМОЇ КИШКИ