Журнал Nature Communications опублікував дані нового дослідження, які свідчать: «очкарики» в середньому розумніші, ніж інші люди. Вчені виявили, що люди, які показують більш високі показники в тестах на інтелект і володіють хорошою розумовою реакцією, частіше виявляються схильними до погіршення зору на генетичному рівні.

У рамках нового проекту наукові фахівці проаналізували дані більш ніж про 300 тисяч чоловік. Результати аналізу свідчать про те, що поганий зір у дійсності часто супроводжує хороші розумові здібності. Вчені стверджують, що між когнітивними функціями і схильністю людини до короткозорості є генетичні зв’язки.

Гени, які наділяють людину високим інтелектом і слабким зором, також можуть провокувати ряд інших показників, поділилися думкою автори даного дослідження.

«Люди, які демонстрували найвищі показники в тестах на інтелект, генетично виявлялися частіше схильними погіршення зору, – але з іншого боку вони були менше схильні до таких проблем, як ангіна, артрит, ряд серцево-судинних захворювань і депресія», – цитує дослідників Nature Communications.

У науковому світі все більше підтримки отримує теорія про те, що інтелект – це, перш за все, спадковість. Попередні дослідження показали, що існують 500 різних генів, які передаються дитині від батьків, і відповідальних за якість інтелекту на 80%. Є дані про те, що «інтелектуальні» гени захищають людину від розвитку хвороби Альцгеймера і ожиріння.

Що стосується зв’язку між носінням окулярів і високим інтелектом, то він теж виявлявся в більш ранніх дослідженнях. Півтора року тому з твердженням, що «очкарики» в середньому розумніші, ніж інші люди, виступила інша група фахівців, які проводили тестування на інтелект у дослідженні з участю 3 452 осіб.

Джерело: МедікФорум