Людям з коротким ростом буває значно важче худнути, ніж високим. Експерти розповіли, з чим це пов’язано, і як вирішити дану проблему.

Саме по собі позбавлення від зайвої ваги це справа непроста. Для багатьох жертв ожиріння навіть нездійсненна. Однак ріст є одним з факторів, які впливають на успіх цієї боротьби. Люди з коротким ростом, які мають точно таке ж здоров’я і рівень активності, як і більш високі люди, значно рідше втрачають зайві кілограми. В результаті, їм необхідно вживати менше калорій для того, щоб схуднути. І хоча на перший погляд це здається абсурдним, тут є логіка. Чим більшою м’язовою масою володіє людина, тим вища швидкість метаболізму. А від цього показника залежить швидкість спалювання зайвих калорій.

У високих людей м’язи більші просто тому, що вони вище. А людям низького росту не тільки потрібно їсти менше, але і враховувати інші фактори, які впливають на кількість спалюваних калорій. Серед них фізичні навантаження, сон і гормони. Правильне харчування і регулярні тренування можуть допомогти налаштувати швидкість метаболізму на той показник, який дасть бажані результати. Зазначимо, що люди низького зросту можуть спалювати таку ж кількість калорій, виконуючи ті ж самі вправи і за той же самий період часу, як і більш високі.

Але велике значення має, які тренування робить людина низького зросту. Краще, якщо вона зосередиться на силових заняттях, дозволяють набрати більше м’язової маси і спалити більше калорій. До речі, чоловіки низького росту значно швидше знаходять дуже гарне мускулисте тіло, порівняно з непропорційно розвиненими високими представниками сильної статі. Хоч в цьому є якийсь плюс.