Турбота про своє здоров’я – це чудово і дуже важливо, але не менш важливо навчитися не піддаватися на виверти маркетологів і не купувати «здорові» послуги, товари, які в кращому випадку не принесуть ніякої користі, а в гіршому – можуть навіть завдати шкоди. Ми зібрали добірку товарів, що позиціонуються як необхідні для підтримки здоров’я, від яких насправді немає ніякої користі.

Ополіскувачі порожнини рота

Якщо ви двічі в день чистите зуби, регулярно користуєтеся зубною ниткою і не забуваєте відвідувати свого стоматолога двічі на рік, ополіскувач вам не потрібен. Більшість з них ефективно видаляють тільки поверхневий зубний наліт з зубів і ясен, з яким відмінно справляються зубна щітка і нитка. Крім того, до складу багатьох ополіскувачів входить спирт, який висушує рот і не дозволяє в достатній мірі утворюватися слині – природному захисту від бактеріального нальоту.

Вітамін С

Чим ближче сезон застуди та грипу, тим вище продажі вітаміну С в таблетках, подушечках, льодяниках і порошку. Тим часом, як стверджують дослідники Національного інституту діабету, хвороб органів травлення і нирок США, синтезований вітамін С практично марний для профілактики захворювань. Найкраще, що ми можемо зробити для свого здоров’я – це їсти більше продуктів, що містять цей вітамін. До речі, це не тільки лимони і апельсини!

Дорогий сонцезахисний крем

Меланома – дуже небезпечне захворювання, яке з кожним роком вражає все більше людей. Однією з головних причин його розвитку залишається тривалий вплив на шкіру і очі ультрафіолетових променів, тому дуже важливо навесні і влітку наносити на шкіру сонцезахисний крем. Але от чи завжди найдорожчий засіб є найефективнішим? Як не дивно, ні. Дослідження, проведене в 2013 році Consumer Reports, показало, що вартість засобів для захисту шкіри від ультрафіолету практично ніяк не впливає на їх ефективність. Насправді важливо інше: наскільки правильно ми наносимо крем на шкіру і не забуваємо його оновлювати після купання.

Ватні палички для чищення вух

Ці маленькі палички можуть бути дуже корисні в господарстві, але ось здоров’ю наших вух можуть істотно нашкодити. По-перше, вушна сірка-природний бар’єр, що оберігає слуховий прохід від бактерій і бруду. По-друге, під час чищення легко травмувати барабанну перетинку і пошкодити слух. Нарешті, намагаючись видалити грудки сірки, можна заштовхати їх так глибоко в слуховий прохід, що для видалення доведеться звертатися до лікаря.

Краплі від почервоніння очей

Як будь-які засоби, тільки маскують симптоми, але не прибирають саму проблему, лікарі не радять використовувати очні краплі регулярно. Причини червоних очей можуть бути різні: втома, недолік сну, алергія, роздратування від постійного носіння контактних лінз або синдром сухого ока. Більшість цих причин вимагають лікування, а не маскування.

Тонік для обличчя

Спочатку тонік рекомендувалося використовувати для видалення з шкіри обличчя частинок миючого засобу. Але сучасні засоби для очищення, як правило, не залишають на шкірі ніяких слідів, а ось тонік, навпаки, може надмірно сушити шкіру і порушувати баланс вологи.

Джерело: GoodHouse