ГоловнаНовини Здоров'яНавіщо чоловікам емоції?

Навіщо чоловікам емоції?

Таке питання задають собі сьогодні багато чоловіків, які рухаються по життю як би “замкнені в танку”. Воно дає їм велике почуття безпеки, тому що беземоційність дозволяє уникнути болю і страждання, а також наставляє на автоматичну, бездумну дію, яка в сучасному світі є все ще досить частим способом досягти успіху.

Емоції чоловіків

Все більша кількість чоловіків починає опонувати такому чину життя. Все частіше чоловіки дозволяють собі проявляти ті емоції, які вони протягом року більш-менш ефективно пригнічували.

“Ви вже досить зневірені?” – запитує Стів Бідульф у своїй книзі „Мужність. Новий погляд”. І показує таким чином, що для чоловіків тільки такий стан є перепусткою в новий світ. Емоційно багатого світу, в якому можна жити тільки завдяки якимось живим емоціям. Це світ відносин: з жінкою, дітьми, друзями, з природою. Ті, хто дозволяють собі бути чесним перед собою, визнають, що гостра самотність, оніміння, інструментальні обробки себе, і інших призводять до того, що вони дуже низько оцінюють якість свого життя.

Повернення батька, повернення людини

Після декількох років сильного розбирання старих патріархальних шаблонів утворився своєрідний вакуум, в якому опинилося багато чоловіків. Його можна грубо описати реченням: “Знаю, яким маю не бути, але я не знаю, яким я маю бути”. Ситуацію ускладнив також інший тренд – масове порівняння сучасних жінок і сучасної жіночності для сучасних чоловіків і їх ніякою або застарілою мужностю. Чоловіки повірили, що тепер їх мужність не є популярною, і, що ще гірше жінкам не потрібна. Явище це посилило два протилежні процеси, які ми можемо сьогодні спостерігати. Одним з них є прогресуючий відкат чоловіків з усього, що ми могли б назвати стосунками. Уникаючи входження в контакти, які несуть з собою ризик чергової поразки. Це ставлення підтримується сучасною технологією, яка дозволяє чоловікам жити віртуальним життям без ризику, у відносній зоні комфорту.

Серед чоловіків, які не хочуть пасти задніх, динамічно розвивається інша тенденція. Кажуть так: “Я потрібен, моя мужність має значення, особливо, коли виражаю себе через моє батьківство”. Що важливо, батьківство сприймається цими чоловіками інакше, чим їх власними татами і принципово відрізняється від того, що вони відчували коли були маленькими хлопчики. З того періоду внесли в зрілий вік багато важких, законсервованих емоцій. Однією з домінуючих є прагнення бути справжнім батьком і уважним емоційно. Ці люди активно шукають спосіб позбутися руйнівних шаблонів, часто приховані в підсвідомості. Приймають мужньо дії, експериментують зі своїми емоціями у відносинах зі своїми партнерками, намагаються бути в курсі емоцій, які переживають їхні діти.