Дослідження вчених-онкологів із США показало, що насичена жирами їжа веде до швидкого поширення по організму злоякісних ракових клітин, про це повідомляється на порталі Medical Xpress.

Ракові клітини можуть різними способами використовувати жири, щоб підтримувати свою життєдіяльність і активно розвиватися в організмі, констатують наукові фахівці. Зокрема, властивість задіяти жири для свого росту притаманна клітинам пухлин молочної залози.

Вчені відзначають, що заради отримання жиру в якості свого харчування ракові клітини можуть використовувати самі витончені механізми.

«Раніше ми вже переконувалися в тому, що жирові частинки в крові можуть збільшувати ріст клітин раку молочної залози. Нова робота демонструє, що клітини раку молочної залози можуть поглинати великі кількості попередньо утвореного жиру з крові, використовуючи несподіваний механізм поглинання жирових частинок, пов’язаний з метаболічним перепрограмуванням клітин», – розповіли автори проекту.

За словами співавтора дослідження, онколога Вільяма Кінлоу, поглинаючи велику кількість жиру, ракові клітини стають невразливими, зокрема, виявляються здатні уникнути загибелі від ліків. Чим більше людина їсть жирної їжі і набирає вагу, тим швидше можуть поширюватися по організму злоякісні клітини, додав учений.