Часто для сніданку вибирають вівсянку. Однак фахівці рекомендують звернути увагу і на інші види каші, які здатні принести не меншу користь організму.

Наприклад, хорошим варіантом для першого прийому їжі може стати гречка. Згідно з Національною базою даних поживних речовин Міністерства сільського господарства США, гречана крупа багата вітамінами і мінералами, такими як рибофлавін (В2), ніацин (В3), мідь, магній, фосфор, цинк і марганець. Коли і для чого корисна ця каша для сніданку?

Для здоров’я кишечника

Гречана крупа містить велику кількість клітковини. Вона, в свою чергу, здатна полегшити очищення організму і поліпшити здоров’я кишечника. Згідно з даними клініки Мейо, дієта з високим вмістом клітковини може знизити ризик розвитку дивертикулярної хвороби.

При діабеті

Дослідження на тваринах показують, що гречка може знизити рівень глюкози в крові. Відзначається, то гречка містить рутин, кверцетин, d-хіроінозитол та інші подібні біохімічні речовини, які можуть надавати позитивний вплив на рівень глюкози у вашому організмі. У дослідженнях на мишах також було виявлено, що етанольні екстракти гречки лікують інсулінорезистентність. В інших дослідженнях на щурах показано, що гречаний концентрат міг знижувати рівень глюкози в сироватці крові. Тому гречана крупа може бути корисна при лікуванні цукрового діабету, вважають вчені.

Гречана крупа, за словами дієтологів, містить велику кількість харчових волокон – вони допомагають роботі травного тракту, сприяють виведенню з організму різних шкідливих речовин, наприклад, надлишку жиру або холестерину. Вона також багата вітамінами (в основному групи В), а також мінералами.