Багато хто не уявляє початок свого дня без чашки ароматної кави, але мало хто знає, який напій вважається по-справжньому корисним. Сьогодні існують різні способи приготування кави, проте максимум переваг для здоров’я допоможе отримати тільки один.

Йдеться про звичайну чорну каву без будь-яких добавок. Згідно з дослідженням, опублікованим американською кардіологічною Асоціацією, така кава виявилася пов’язана з довгостроковим зниженням ризику серцевої недостатності. Після аналізу дієт 21000 американців протягом 72 років, вчені прийшли до висновку, що у людей, які випивали дві або більше чашки чорної кави в день, ризик захворювання знижувався приблизно на 30%.

Читайте також:  Трихолог назвав вітамін, який робить волосся густим і запобігає пошкодженню

Проте дослідники підкреслили, що ці переваги не поширювалися на каву без кофеїну. Насправді було доведено зворотне: кава без кофеїну може збільшити ризик серцевої недостатності.

З висновками вчених згодні і дієтологи. За словами доктора медичних наук Шерон Кацман, чорна кава з кофеїном – єдиний корисний спосіб підняти рівень енергії і настрою, пише Eat This, Not That!. Вона також зазначила, що завжди відмовляє своїх пацієнтів від солодких добавок, оскільки смак цукру активує хімічні речовини в мозку, які спонукають споживати ще більше глюкози.