Багато хто воліє снідати швидко і зазвичай вибирають страви, які не вимагають довгого приготування. Однак фахівці зі здорового харчування попереджають, що це може привести до проблем з травленням і частих перекусів протягом дня. Щоб уникнути неприємних наслідків, експерти рекомендують дотримуватися під час сніданку кілька нехитрих правил.

Прості вуглеводи

Хоча швидко з’їсти булочку з чаєм або мюслі на сніданок може здатися зручним, але багато хто з популярних “ранкових” продуктів не приносять ніякої користі організму. “Звичайна і прикра звичка-включати в Сніданок рафіновані вуглеводи. У продуктах, використовуються зерна, позбавлені корисних вітамінів і мінералів, наприклад, заліза і вітамінів групи B. Це робить їх вкрай калорійними. Через те, що вуглеводи оброблені, вони швидко засвоюються і призводять до стрибків глюкози”, – розповіла доктор медичних наук Триста Бест.

Як приклад вона навела пластівці з молоком, які перетравлюються приблизно через 30 хвилин, після чого знову з’являється відчуття голоду. Виходом із ситуації може стати вживання продуктів, які містять велику кількість білка, корисних жирів і клітковини. Зокрема, замість булочки з джемом можна з’їсти цільнозерновий хліб з горіховим маслом. Також можна додати фруктовий спред або мед, пише Eat This, Not That!.

Пропуск сніданку

Повна відмова від сніданку може мати негативні наслідки для здоров’я. Всупереч поширеній думці, перший прийом їжі вкрай важливий, особливо для підтримки здорової ваги. За словами дієтологів, пропуск сніданку негативно впливає на розмір талії, оскільки метаболізм не запускається на початку дня, що знижує вироблення енергії. В результаті це призводить до постійних перекусів, так як організм все одно вимагає калорій для своєї роботи.

Відсутність білка

Вживання тільки вуглеводів під час сніданку може привести до різкого падіння цукру в крові через кілька годин. Хоча банани, наприклад, корисні для здоров’я, але, якщо не поєднувати їх з іншими продуктами, в обід почуття голоду буде особливо сильним. Щоб довше залишатися ситим і стабілізувати рівень цукру в крові, необхідно включати в Сніданок білок, який у великих кількостях міститься в яйцях, йогурті, горіховій олії та ін.

Швидкий сніданок

Якщо снідати швидко, мозок не встигає отримати сигнал від шлунка про те, що він ситий, розповіла лікар-дієтолог Шеннон Генрі. За її словами, мозок розуміє, що шлунок не порожній, тільки через 15-20 хвилин після початку їжі. Якщо з’їдати все протягом 10 хвилин або менше, можна з’їсти більше, ніж потрібно. Зокрема, в дослідженні за участю 3200 чоловіків і жінок японські вчені виявили, що швидке харчування безпосередньо пов’язане із зайвою вагою.